Birçok kentte mezarlık ziyaretleri

HABER MERKEZİ - Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarları ziyaret edildi, miraslarını taşıma sözü verildi dualar okundu. 

Kurban Bayramı arifesinde birçok kentte mezarlıkla ziyaret edildi. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarlarını ziyaret eden kitleler, miraslarını taşıma sözü verdi. 
 
ADANA
 
Akdeniz Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AYKAYDER) öncülüğünde Kurban Bayramı nedeniyle Seyhan, Ceyhan ve Yüreğir ilçelerinde bulunan Küçükoba, Asri, Buruk, Akkapı, Ceyhan Asri ve Mutlu mezarlıklarında  özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarları ziyaret edildi. Ziyarette DEM Parti, Barış Anneleri,  Akdeniz Adana Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AATUHAY-DER) ile çok sayıda kişi katıldı. Mezarlıklara güllere bırakılarak dualar okundu.
 
'MÜCADELELERİNİN YÜRÜTÜCÜSÜ OLACAĞIZ'
 
Kitle ilk olarak Seyhan İlçesinde bulunan Küçükoba Mezarlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette kitle saygı duruşunda bulunup, sık sık "Şehit namirin" sloganı attı. Ziyarette yapılan konuşmalarda, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mücadelelerinin yürütücüleri olacakları vurgulandı. Gazeteciler Kadri Bağdu, Volkan Eryiğit ve Metin Alataş'ın mezarları da ziyaret edilip, dualar okundu.
 
AMED  
 
MEBYA-DER, Rezan (Bağlar) ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı’nı ziyaret etti. Mezarlıkta yakınlarını ziyarete gelenlere baş sağlığı dileyen kitle, dualar okudu. Mezarlıkta yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından MEBYA-DER Eşbaşkanı Mehmet Emîn Kılıç, demokrasi ve özgürlük için yaşamını feda edenlere borçlu olduklarını belirterek, sonuna kadar uğruna mücadele ettikleri felsefeyi savunacaklarını söyledi.
 
BISMIL
 
Amed’in Bismil İlçesinde belediye eşbaşkanları, DEM Parti, DBP, İlçe eşbaşkanları MEBYA-DER ilçe temsilcileri ve belediye meclis üyeleri, mezarlık ziyareti gerçekleştirdi. Mezarlık ziyareti sırasında polislerin kamera çekimi yapmasına siyasetçiler ve yurttaşlar tepki gösterdi.
 
Mezarlık ziyaretlerinde yoğun ilgi ile karşılaşan eşbaşkanlar aileler ile birlikte dua etti.
 
WAN 
 
Wan'da MEBYA- DER ve TUAY-DER öncülüğünde birçok ilçede Kurban Bayramı vesilesiyle birçok ilçede mezarlıklar ziyaret edildi. Mezarlık ziyaretine DBP, DEM Parti Milletvekilleri il ve ilçe örgütleri ve belediye eşbaşkanları ile meclis üyeleri katıldı. Mezarlık ziyareti sırasında yaşamını yitirenlerin yakınları heyete yoğun ilgi göstererek bayramlarını kutladı.
 
Mezarlıkta, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından dualar okundu. 
 
Wan Rêya Armûşê (İpekyolu) ilçesinde bulunan Karşıyaka Mezarlığında kısa bir konuşma yapan MEBYA-DER Eşbaşkanı Hanım Kaya Kısa, "Kurdistan mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Biz bugün burada mücadele verebiliyorsak onların verdiği emek ve mücadele sayesindedir. Onların mücadelesini sonuna kadar sahipleneceğiz ve onların özgür Kurdistan hayalini gerçekleştirene kadar devam edeceğiz. Bizler Sayın Öcalan özgürleşene kadar kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
 
İSTANBUL 
 
ANYAKAY-DER öncülüğünde İstanbul’un Ümraniye ve Küçükçekmece ilçelerinde özgürlük ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenlerin mezarlıkları ziyaret edildi.
 
Ümraniye’de bulunan Ihlamurkuyu Mezarlığı’na gerçekleştirilen ziyarette, Ankara Gar ve Pîrsus Katliamları’nda yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı. Anmaya, DEM Parti İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve kurum temsilcileri katıldı. Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına yapılan saygı duruşuyla başlayan anmada “Şehit namırın” sloganları atıldı.
 
Burada 10 Ekim Ankara Barış Şehitleri Aileleri adına konuşan Mustafa Doğan kaybettiklerine verdikleri bir söz olduğuna belirterek, “Onların bıraktığı bayrağı en yükseklere getireceğiz. Ta ki onların özlemi; bu topraklara ve bu ülkedeki halklara barış gelene kadar bir kişi bilse kalsak, nefesimizin sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
‘BU YOL ÖZGÜRLÜK YOLUDUR’
 
DEM Parti İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu, “Bu yol barış yoludur, bu yol özgürlük yoludur, bu yol Türkiye işçi sınıfı ve halklarının Kürt halkıyla buluşma yoludur. Bu yolun önündeki tüm engelleri aşarak yürüyeceğiz. Bir kere daha şehitlerimizin önünde söz veriyoruz; bu ülkede halkların eşitliğini ve birliğini sağlayana kadar bu mücadelemiz sürecek. Yaşasın özgürlük. Şehit namırın” diye konuştu.
 
‘ŞEHİTLERİN YOLUNDAN GİTMELİYİZ’
 
Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) MYK Üyesi Adnan Özcan ise, Pîrsus’ta katledilen 33 düş yolcusunun Rojava Devrimi’ne dokunmak için yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi:  “Halkların birliğinden bahsediyorsak, halkların eşit olması gerektiğini savunuyorsak, IŞİD barbarları ve türevleriyle uzlaşmayacağız, onları yeneceğiz, özgürlüğümüzü kazanacağız diyorsak bizim gitmemiz gereken yol  Suruç şehitlerinin yoludur, 10 Ekim şehitlerinin yoludur.”
 
Küçükçekmece’de bulunan Kanarya Mezarlığı’nda düzenlenen anmaya da birçok siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı.
 
‘ŞEHİTLERİMİZİN YAŞAMLARINDAN İLHAM ALIYORUZ’
 
Burada konuşan DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz,  Kürt halkının geçmişten bu yana büyük bedeller verdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Milyonlarca şehitlerimiz var ve yaşamlarını Kürt halkının uğruna feda ediyorlar. Bizler onların izinden ve onların yaşamlarından ilham alıyoruz. Bizler her dakika onların anılarına sahip çıkacağız. Şehitlerimize layık olmak için onların mücadelelerini yükselteceğimize bir daha huzurlarında söz veriyoruz.”
 
‘ŞEHİTLERİMİZİN CESARETİNİ ÖRNEK ALMIŞ BİR HALKIZ’
 
ANYAKAY-DER yöneticisi Türkan Acar, iktidarın Kürt halkına yönelik tüm baskılarına rağmen özgürlük ve demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybedenlere sahip çıkacaklarını vurguladı. Acar, “Aslında bu yol uğruna yaşamını yitirenler ölmemiştir. Onlar bütün Kürt halkının yüreğine gizlenmiş insanlar. Onların cesaretini almış bir halkız. O yüzden Kürt halkına ne kadar baskı ve yok etmeye çalışsalar da bunu hiçbir zaman başaramayacaklar” diye belirtti.
 
Daha sonra söz alan Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  (YAKAY-DER) Eş Sözcüsü Emine Arslan, “Tüm şehitlerimiz bizim onurumuzdur. Bu kadar ölümleri bize kader gibi yansıtanlara karşı direnmeye devam edeceğiz. Biz bu zulümleri kader olarak tanımlamıyoruz. Bizler bir kez daha şehitlerimizin huzurunda bayraklarını yükselteceğimize söz veriyoruz” şeklinde konuştu.
 
ŞIRNEX
 
MEBYA-DER öncülüğünde Şirnex merkez ve Cizîr ilçelerinde mezarlık ziyaretleri gerçekleştirildi. Mezarlık ziyaretine DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Şirnex Milletvekilleri Newroz Uysal Aslan, Zeki İrmez, Barış Anneleri Meclisi, Özgür Kadın Hareketi (TJA) Cizîr, Silopiya ve Deşta Darê ((Sırtköy) belediye eşbaşkanlarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı. 
 
İlk olarak Şirnex merkezde bulunan Nola Rû (Şehir Nuh) Mezarlığı ziyaret edildi. Mezarlığı ziyarete gelen yurttaşlara başsağlığında bulunan kitle, daha sonra Cizîr Halk Meclisi Mehmet Tunç ve Silopiya’da katledilen Sevê Demir, Pakize Nayır ve Fatma Uyar’ın mezarları başında kısa bir konuşma yaptı. 
 
‘ÖZGÜRLÜK İÇİN CAN VERENLERİN YOLUNDAN YÜRÜYELİM’
 
DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, “Mezarlıklar biz Kürtler için daha ölmemesi gerekenlerle dolu yerlerdir. Maalesef Kurdistan coğrafyasındaki mezarlıklar gençlerimizle doludur” dedi. Bütün ailelere sabır temennisinde bulunan Doğan, “Onlar, özgür, eşit ve onurlu bir yaşam için yaşamlarını verdiler. Bir an bile tereddüt etmeden kendilerini feda ettiler. Onun için bizlerinde sadece söz olarak değil pratiğimizle onların yolunda yürümesi gerekiyor. Sözümüz olsun sonuna kadar onların yolunda olacağız. Her bir yurtsever olarak nerede olursak olalım görev beklemeden elimizden ne gelirse onu yapmalıyız” diye konuştu. 
 
‘ÇOCUKLARIMIZIN YOLUNDAN YÜRÜYECEĞİZ’
 
Ardından konuşan Sêvê Demir’in annesi Sakine Demir ise “Çocuklarımız, dilleri, toprakları ve önderlikleri için bu toprağın altına girdiler. Sadece kendi anne babaları için değil bütün Kürt halkı için hayatlarını ortaya koydular. Bizler de yaşadığımız müddetçe çocuklarımızın yolunda olacağız. Bedeli ne olursa olsun çocuklarımızın yoluna sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.
 
Kitle ardından Cizîr ilçesinde bulunan mezarlığa geçti. İlk olarak Banê Senefîsê (Yafes) Mezarlığını ziyaret eden kitle, ardından Zîyareta Mezin (Asri) Mezarlığa geçti. Mezarlık ziyaretine gelen yurttaşlara metanet dileyen kitle, daha sonra sokağa çıkma yasağında hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti. 
 
Kitle, son olarak Orhan Doğan’ın mezarını ziyaret ederek programı sonlandırdı.
 
MÊRDÎN
 
Mêrdîn’de MEBYA-DER öncülüğünde, DBP ile DEM Parti il yöneticileri ile Barış Annelerinin katılımıyla Kurban Bayramı dolayısıyla Kurdistan ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı. 
 
Mezarlık ziyaretine partililerin yanı sıra aileler ile DEM Parti Mêrdîn Milletvekili Kamuran Tanhan da katıldı. Mensuriyê (Yalım) Kamor Kimsesizler Mezarlığı ile cenazesi kargo ile ailesine gönderilen Agit İpek'in mezarının bulunduğu Tizyan mezarlıkları ziyaret edildi.  
 
Mezarlık ziyaretleri yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. 
 
‘MÜCADELELERİNİ YÜKSELTME SÖZÜ VERİYORUZ’
 
Kamor Kimsesizler mezarlığında konuşan Mêrdîn MEBYA-DER Eşbaşkanı Gurbet Tekin, Kurdistan şehitlerinin bayramını kutlayarak, "Buraya kimsesizler mezarlığı adını vermişler. Onlar kimsesiz değiller. Ülkeleri onların arkasında, anneler onların arkasında. Onlar hepimizin çocukları. Onların huzurunda mücadelelerini devralma ve mücadele bayraklarını yükseltme sözü veriyoruz. Bugün dilimizi konuşuyor, kültürümüzü yaşayabiliyorsak onlar sayesindedir. Onlar bizim için canlarını verdi biz de onların mücadelelerinin takipçisi olacağız. Onlar şahsında tüm şehitleri minnetle anıyoruz. Şehit namirin" dedi. 
 
'KÜRTLERİN VARLIĞINI KABUL ETMİYORLAR'
 
Agit İpek'in mezarı başında da konuşan Tekin, "Bu onların ayıbıdır. Çocuklarımızın cenazesini bile rahat bırakmıyorlar. Kürtlerin varlığını kabul etmiyorlar" diyerek Halise İpek'in tutuklanması ile aileye yaşatılanları hatırlattı.
 
Mezarlık ziyaretleri okunan duaların ardından son buldu.
 
 
 
 

Diğer başlıklar

08:37 6 il için sağanak uyarısı
18/07/2024
23:21 Kamuda tasarruf teklifi Meclisten geçti
23:16 İzmir'de orman yangınları yerleşim yerlerine ulaştı
23:06 Farqîn Belediyesi’nden üç dilde karşılama
22:32 İstanbul ve Colemêrg’te kayyım nöbeti: Kürt halkı diz çökmedi, çökmeyecek
21:08 Tahliye edilen 31 yıllık tutsak: Mücadeleye devam
21:02 Bozan’dan iktidara: Peygamberin hadisini de çiğneyecek misiniz?
20:52 Feministlerden Kurdistan raporu: Kadınlar belediyelere daha rahat giriyor
20:30 Suruç Aileleri İnisiyatifinden Riha'da panel
19:32 Kadınlardan işkence ve tacize tepki: Meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz
19:30 Foça'da orman yangını
18:54 Artuklu Belediyesi’ne haciz başlatıldı: Gerekirse çadırda hizmet götüreceğiz
17:58 Dicle Amed Kadın Platformu: Mücadeledeyiz vazgeçmiyoruz
17:39 Çiğli Belediyesi işçileri: İşimizi alana kadar eylemimiz sürecek
17:33 Meclis'te çiftçe standart: Kürtçe'ye kapanan mikrofon Arapça’da açık!
17:11 Munzur Festivali'nin programı belli oldu
16:18 İzmir’in 2 ilçesinde orman yangını
16:00 Saldırılara birçok kentten tepki: İşgale ve ihanete hayır
15:52 DEM Parti Pirsûs Katliamı için Meclis araştırması istedi
15:48 Irak’taki aşiretlerden saldırılara ortak tepki
15:46 ‘İşgale’ karşı ortak mücadele çağrısı
15:20 KNK heyeti Süleymaniye’de
15:02 ÖHD’den Çukurova cezaevleri raporu: Tecride son verilmeli
14:31 Birçok kentte tutsak avukata özgürlük talebi
14:00 Eylemdeki BES üyelerinden 7 talep
13:57 Manisa'da orman yangını
13:47 Kayyım kararının iptali için başvuru
13:37 Temelli: Toplumsal barışın yolu Suriye’deki özerk yönetimle diyalogdan geçiyor
13:23 Gazeteci Topaloğlu Marmara Cezaevi’ne sevk edildi
12:56 DFG: Gazetecilerin hedef gösterilmesini kınıyoruz
12:43 CPT: Saldırıda hayatını kaybeden kişi peşmergeydi
12:37 YNK Başkanlık Divan üyesinden saldırılara tepki
12:29 ‘Bağdat’ın sessizliği nedeniyle Türkiye ihlallerini sürdürüyor’
12:08 24 siyasetçiye verilen cezalar onandı
12:03 Özgürlük İçin Sanat İnisiyatifi kuruldu: Barışın tesis edildiği bir ülke istiyoruz
11:38 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:10 Bergama'daki yangın devam ediyor
11:00 AYM'ye atanan Kıratlı’nın ismi Peker'in ifşalarında gündeme gelmişti
10:22 Av. Bilmez: Bakanlık hukuksuzluğa kılıf uyduruyor
10:21 Amed'de hasta ve sağlık çalışanları yemekten zehirlendi
10:11 Türkiye saldırısında 1 kişi katledildi
09:48 Hayvanları 'öldürme' tasarısı görüşmeleri ertelendi
09:45 Amed Büyükşehir Belediyesi 3 taşınmazın devrini iptal etti
09:27 Emeklilerden iktidara: Bu parayla geçinmeyi deneyin!
09:26 En meşru hak: Özsavunma
09:21 Devrime öncülük eden kadın ordusu: YPJ
09:20 Amed sokakları: Erken seçim istiyoruz
09:19 Polisler 17 yılda 451 sivili katletti
09:15 Barış Anneleri: KDP’ye karşı tavır alınmalı
09:10 Rojava Devrimi 12 yaşında
09:08 Alıkonulduğu dönemde gördüğü işkenceyi anlattı
09:05 Hukukçu Kanar: Öcalan'la ilgili bir yasa çıkarılmalı ve serbest bırakılmalı
09:00 18 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:26 AYM’ye yeni atama
08:21 4 il için sarı kodlu uyarı
08:04 Gözaltına alınan gençler serbest
00:26 Colemêrg'de 'iradeye saygı' nöbeti: Kayyımı göndereceğiz
17/07/2024
23:51 Gençlik örgütlerinden Suruç için yürüyüş: 5 gözaltı
23:37 1 Mayıs tutukluların hepsine tahliye
22:12 'Katliam planlarını destekleyecek herkes komisyonda'
21:57 Gülistan Doku Futbol Turnuvası’na eşbaşkanlar da katıldı
21:39 Şişhane'deki nöbet 37. gününde: Mücadele sürecek
20:39 Hatimoğulları: İnsan hakları mücadelesine hiç olmadığı kadar ihtiyaç var
20:31 İzmir'deki kayyım nöbetinde ortak mücadele çağrısı
20:16 Çandar’dan AKP’lilere: Fail siz değilseniz araştırılmasına ‘evet’ deyin
20:05 30 yıllık tutsak Arslan tahliye edildi
19:32 CENTCOM: DAİŞ’in Suriye ve Irak’ta saldırıları arttı
19:25 MLSA’nın 'Gazeteciler için hukuk el kitabı' yayında
18:32 Saldırılar protesto edildi: KDP ihanet içerisinde
18:25 Köpek katliamını öngören tasarı Meclis’te: İnsanlığa ve hukuka sığmaz
17:49 BM önünden seslendiler: CPT Abdullah Öcalan’la ilgili bilgileri derhal sağlasın
17:37 1 Mayıs davası: Adli kontrol hükümleri kaldırıldı
17:17 Türkiye’den BM’ye İmralı yanıtı: Tecrit yok, yasak var!
17:01 Ege'de 3 ayrı yangın
16:59 Gediz Elektrik'e kırmızı boyalı protesto
16:36 Depremzedeler için Meclis'e 'araştırma' önerisi
15:45 AKP'nin kapattığı üretim tesisini DEM Parti açtı
15:34 Botan Vadisi’nde yangın
15:34 Hayvanları 'öldürmeyi' öngören tasarının görüşmeleri gergin başladı
15:25 Kaya’nın cenazesi 6 yıl sonra ailesine verildi
15:16 Öğretmenler 'Eğitim Nöbeti'ni sonlandırdı
14:54 BM, Türkiye’den savunma istedi: İmralı’daki durumun nedeni ne?
14:47 Otizmli çocuğa tecavüz davasında ceza istemi
14:41 İHD 38 yaşında: Mücadele devam edecek
14:25 Ege Üniversitesi'nde yurt ücretlerine zamma tepki
14:06 Sağlıkçıların ‘vergide adalet’ mücadelesi 19’uncu haftasında
13:51 Riha'da şüpheli kadın ölümü
13:44 Sûr’da tarihi PTT binasının ranta açılmasına tepki
13:42 Rüşvetten yargılanan AKP'li Beyoğlu tutuklandı
13:38 İHD’den 6 aylık rapor: 3 bin 895 hak ihlali
13:19 TEV-DEM’den 19 Temmuz açıklaması: Mücadeleyi yükseltelim
12:54 Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmeleri Ekim’e ertelendi: Tasarı geri çekilsin
12:51 Ruhsatsız madende göçük: 1 işçi toprak altında kaldı
11:35 Rüşvetten yargılanan AKP'li Beyoğlu hakkında tutuklama kararı
11:30 DEM Parti'den ağaç kesimine tepki: Bu talanı durdurun
11:08 KNK Eşbaşkanı Hewlêr’de
09:56 Türkiye’nin bombaladığı alanda yangın çıktı
09:54 8 kentteki alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı
09:22 Savcıya göre Fendik'i vuran polis dikkatsiz hareket etmiş!
09:19 Gazeteci Buldan: Saldırılar 3 bölgede yoğunlaştı
09:14 Atölyelerde kadın karakterleri analiz ediyorlar
09:10 Çiftyürek: Kurdistanî partiler saldırılara tutum almalı
09:08 Tutsaklarla görüşen anneler: Mücadelede kararlılar
09:06 40 değirmenden geriye sadece 1'i kaldı
09:03 Prof. Öztürkmen: İklim krizi sürerse su kıtlığı yaşanır
09:00 17 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:55 Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı
08:09 Dîlok'ta Gülistan Doku Turnuvası final maçı oynandı
07:57 14 Temmuz direnişçilerinin fotoğrafı tarihi surlarda
16/07/2024
23:48 Meclis Başkanvekili Karaca rahatsızlandı
23:19 3 işçinin ölümüyle ilgili soruşturmada 1 kişi tutuklandı
22:44 Colemêrg’te ‘iradeye saygı nöbeti’ 12’nci gününde
22:11 Serdeşt’te 1 kolber katledildi
22:07 Federe Kurdistan Bölgesi’ne saldırıların bir aylık bilançosu
21:35 Eğitim Sen, Xelfetî'de çöpleri topladı
21:30 İstanbul’da kayyım nöbeti: Mücadeleyi birleştirmeliyiz
21:20 Meclis kürsüsünde İmralı'yı 'cehennem' olarak tanımladı
20:57 Mêrdîn’de DEDAŞ, jandarmayla köye baskın yaptı
20:48 Oksijen sisteminin bozulduğu hastanede çocuklar mağdur edildi
20:45 Semsûr'un Faxrikan köyünde yangın
20:26 ÖHD’den işkenceci komutan hakkında suç duyurusu
20:20 14 Temmuz direnişi için Surlara pankart
20:10 Besê Hozat: İmralı’da aile ve avukat görüşü pazarlık konusu yapılıyor
20:05 Gençlik örgütlerinden Suruç anmasına çağrı
18:46 Erdoğan enflasyon için yine tarih verdi: Bu kez yıl sonunu gösterdi
18:35 Hezex’te 2 gözaltı
17:44 Gazeteci Topaloğlu Meclis gündeminde: Görme yetisini kaybedebilir
16:33 Curnê Rêş Belediyesi Kürtçe tabelalar astı
15:38 'Öldürme' karşıtı protestoya polis engeli
15:27 Özel muhalifleri meydanlara çağırdı
14:42 Sağlıkçılara dönük silahlı tehdide tepki
14:38 Birçok kentte 'Sefalete teslim olmayacağız' eylemi
14:33 Cemaatteki tecavüz davası yine ertelendi
13:23 BES-AR: Sağlıklı beslenmenin günlük maliyeti 880 lirayı geçti
12:54 En düşük emekli maaşı belli oldu
12:45 Hatimoğulları: AKP darbe mekaniğinin uygulayıcısı oldu
12:44 Hastanedeki sorunu gündemleştiren sağlıkçıya soruşturma
11:59 Bütçe ilk 6 ayda 747 milyar lira açık verdi
11:50 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:28 Şirnex kırsalına girişler bir kez daha yasaklandı
11:26 DEM Partili Ayten tahliye edildi
10:26 Çiftçiler Tarım Mitingi’nde taleplerini haykıracak
10:19 Hakkını isteyen Rihalı işçiye işkence
10:14 Tutuklanan Kaya hiçbir zaman zulme boyun eğmedi
09:56 Tutuklu Barık: Ölümle tehdit ediliyorum
09:45 Kadın örgütleri: Saldırılara karşı sokakta birleşme zamanı
09:41 9 yıldır teslim edilmeyen evleri için 2025'i bekleyecekler
09:33 Federe Kurdistan Bölgesi’nde 6 ayda 30 kadın katledildi
09:25 Gözaltı ve ev baskınlarında şiddet arttı
09:19 Tutsağın kaleminden Kelekê'nin 30 yılı