Wan’dan PKK Lideri Öcalan’a mektup

img
WAN- DEM Parti Wan Gençlik Meclisi üyeleri, “#İmralıya1000Mektup” kampanyası kapsamında PKK Lideri Abdullah Öcalan’a mektup gönderdi. 
 
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Wan Gençlik Meclisi, “#İmralıya1000Mektup” kampanyası kapsamında PKK Lideri Abdullah Öcalan’a mektup gönderdi. DEM Parti il binası önünde bir araya gelen gençler, basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapın Gençlik Meclisi Üyesi Yekbun Safalı, “Bilindiği üzere Sayın Abdullah Öcalan üzerinden geliştirilen ve tüm Türkiye'ye yayılan tecrit politikası ağırlaşarak devam etmektedir. Sayın Öcalan’la bütün iletişim kanallarının tıkanması, gelinen süreçte Kürdistan ve Türkiye halklarının nefes almasını zorlaştırmaktadır. Başta gençler ve kadınlar olmak üzere tüm toplum tecrit politikası ile felakete sürüklenmektedir” dedi.
 
‘ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNDE ISRARCIYIZ’
                                                                                      
Komployu özgürlük yılına çevirmek için mücadele edeceklerini dile getiren Safalı, “Gençlerin, kadınların ve hatta çocukların biricik ideali Kürt sorununun çözümüyle onurlu barışı sağlamak ve Sayın Öcalan'ın özgürlüğüne kavuşmasıdır. 1 ila 15 Şubat arasında yaptığımız ve kamuoyuna duyurduğumuz #İmralıya1000Mektup kampanyası dünyanın tüm ülkelerinde büyük ilgi gördü. Türkiye ve Kürdistan'ın dört bir yanından Sayın Öcalan’a binlerce mektup yazıldı. Halkımız Sayın Öcalan’ın özgürlüğünde ısrarlı, mücadelede kararlı olduğunu belirtti. Bizler şimdi bizlere dört bir yandan gönderilen mektupları İmralı’ya göndereceğiz. Bu vesileyle demokrasi ve özgürlüğü isteyen herkese çağrımız hep birlikte tecridi kıralım ve demokrasiyi sağlayalım” diye konuştu. 
Açıklamanın ardından PTT Van Merkez binası önüne kadar yürüyen gençler, yazdıkları mektupları postaladı.