DEM Parti Gençlik Meclisi: Baskılara boyun eğmeyeceğiz

img
ANKARA - Üyelerinin gözaltına alınmasına tepki gösteren DEM Parti Gençlik Meclisi, "Saldırılar karşısında boyun eğmeyeceğiz" açıklaması yaptı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu, birçok kentte gençlerin gözaltına alınmasına dair açıklama yaptı. Açıklamada, "AKP-MHP ittifakı, gözaltı ve baskı politikalarına devam etmektedir. Sistematik şekilde yürütülen bu saldırı politikalarıyla gençliğin mücadelesi pasifize edilmek istenmektedir” denildi.  
 
'MÜCADELE BÜYÜYECEKTİR'
 
Açıklamada, Amed ve Êlih'te meclis üyesi 11 kişinin "Özgürlük Yürüyüşü"ne katıldıkları gerekçesiyle ev baskınlarında gözaltına alındığı ve şiddete maruz kaldığı belirtildi. Açıklamada, "Gençliğin mücadelesini kriminalize eden ve sistematik saldırılarını sürdüren iktidar iyi bilmelidir ki gençlik baskılara boyun eğmeyecek, mücadelesini büyütecektir. Kürdistan ve Türkiye toplumunun tamamına sirayet eden tecrit politikası, sadece sokaklarda değil, her yerde mücadele edilmesi gereken bir durum haline gelmiştir. Kürtlerin bütün kazanımlarını yok etmeye odaklanan iktidar, olası savaş seçenekleri üzerinden topluma yön vererek, 45 yıldır çözülmek istenmeyen Kürt sorununu daha da derinleştirmeyi hedeflemektedir. Toplumun nefes alması ve iktidarın kirli politikalarına son verebilmek için Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki mutlak tecridin kaldırılması gerekmektedir. Sayın Abdullah Öcalan bir an önce fiziksel özgürlüğüne kavuşmalıdır" ifadelerine yer verildi. 
 
Açıklamada, ayrıca şunlar belirtildi: "DEM Parti Gençlik Meclisi olarak gücümüzü tarihimizden, öncülerimizden ve direnişimizden alıyoruz. Dün boyun eğmediğimiz gibi bugün de saldırılar karşısında boyun eğmeyeceğiz. Demokratik ve özgür bir ülkeyi kazanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”