HDP Gençlik Meclisi’nin konseri yasaklandı

img

ÇANAKKALE- HDP Gençlik Meclisi’nin Çanakkale’de bugün yapmayı planladığı konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale Gençlik Meclisi’nin, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatçılarının katılımıyla yapmak istediği konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı. Çanakkale Belediyesi’ne ait Ercan Adsız Konferans Salonu’nda yapılmak istenen konser için günler öncesinden hazırlık ve başvurusu yapılan konser, Valiliğin “48 saat önce haber verilmemesi” gerekçesiyle yasaklandığı belirtildi. Çanakkale Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün, konserin yapılacağı yeri arayarak , “Orada izinsiz konser yapılıyor. Konser yapıldığı takdirde müdahalede bulunulacağız” şeklinde tehdit ettikleri öne sürüldü.

‘AÇIK BİR YASAKLAMADIR’

Valiliğin yasak kararına  tepki gösteren HDP Gençlik Meclisi, yaptıkları paylaşımda “Bu durum bir uyarı veya güvenlik tedbirinin ötesinde açık bir yasaklamadır. Zira davetli sanatçıların isimleri, konserin kapsamı , konsere dair tüm bilgiler Valiliğe bir dilekçe ile bildirilmiş olmasına ve Valilik tarafından herhangi bir red veya yasaklama kararı bize bildirilmemesine rağmen son gün  konserimiz yasaklanmıştır. Bu yasağı kabul etmediğimizi, konserimizi ilerleyen günlerde muhakkak yapacağımızı bildiririz” dedi.