Gençler Şişli’de Abdullah Öcalan için yürüdü

img

İSTANBUL – HDP İstanbul Gençlik Meclisi, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek için sloganlar atarak yürüyüş gerçekleştirdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Gençlik Meclisi, 23 yıldır İmralı F Tipi Cezaevi’nde ağırlaştırılmış tecrit altında tutulan ve 22 aydır kendisinden haber alınamayan PKK Lideri Abdullah Öcalan için Şişli ilçesine bağlı Kurtuluş semtinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sırasında, havai fişek ve torpil patlatan gençlik sık sık, “Bîji serok Apo”, “Selam selam İmralı’ya bin selam”, “Dişe diş kana kan, seninleyiz Öcalan” ve “Ciwan fedaiyên Serok Apo’ne” sloganları attı.

‘TECRİDİ KIRACAĞIZ’

Yürüyüş sırasında gençler, “İmralı’da tecrit altıdna tutulan sayın Abdullah Öcalan düşünceleri ve fikirleri başta Türkiye olmak üzere tüm Ortadoğu’ya barış getirecektir. Bu düşünce tecrit altına alınarak Türkiye’yi savaşa götürmektedir. Bu tecrit devam ettiği sürece her yer ateş altında olacaktır. Yoldaşlarımız bedenlerini ateşe vererek bu tecridi protesto etmişti. Bizler HDP Gençlik olarak sözümüz odur ki, Kurdistan’ıda özgürleştireceğiz, Tecridi de kıracağız” ifadelerini kullandı.