DEM Parti'den 'İstanbul için başvuru yapılmadı' iddiasına yalanlama

img
HABER MERKEZİ – DEM Parti, İstanbul adaylarının başvurusunun yapılmadığı yönündeki iddiaları, "Başvurumuzu zamanında yaptık, spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır" açıklamasıyla yalanladı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Cepni'nin başvurusunun yapılmadığına ilişkin iddiayı yalanladı. 
 
Yerel seçimleri için partilerin belirledikleri aday listelerini seçim kurullarına teslim etme süresi sona erdi. Sürenin dolmasının ardından Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları olan Meral Danış Beştaş ve Murat Cepni'nin başvurusunun yapılmadığı iddiası ortaya atıldı. 
 
DEM PARTİ’DEN AÇIKLAMA 
 
DEM Parti, söz konusu iddiaları resmi sanal medya hesabından yaptığı açıklamayla yalanladı.  Açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvurumuzu zamanında yaptık. Yapılan spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu spekülasyonları gidermenin sorumluluğu İl Seçim Kurulu’ndadır" denildi.