Adana'da HDP kongresine çağrı

img
ADANA - Dava ve baskılarla sadece HDP’nin değil Türkiye halklarının ortak mücadelesi de tasfiye edilmek istendiğini belirten HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış, herkesi 3 Temmuz'da kongreye davet etti.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Örgütü, 3 Temmuz’da Ankara’da yapılacak 5’inci Olağan Kongreye ilişkin parti binasında basın açıklaması düzenledi. “Kongremize Halklarımız Davetlidir, Büyük Kongrede buluşuyoruz” yazılı pankartın açıldığı açıklamaya çok sayıda kişi katıldı. Açıklamada konuşan HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış, ekmeğine göz dikilen, emeği sömürülen milyonlarca emekçinin sesi olup, şiddete ve ayrımcılığa karşı mücadele eden kadınların, geleceği için mücadele eden gençlerin partisi olduklarını vurguladı.
 
'HEP BİRLİKTE HDP'YİZ'
 
İnkâra ve her türlü baskıya karşı direnen Kürt halkının temsilcisi, inançların ve kimliklerin özgürce yaşanması için bir arada mücadele yürütenlerin yegâne adresi olduklarını anlatan Karakış, "Barışı savunanların, demokrasiye inananların, özgürlük için kalbi çarpanların, doğanın ve tüm canlıların hakkını savunanların yoldaşıyız. Bugünkü gidişattan rahatsız olan herkesin yükselen sesiyiz. Biz milyonlarız, hep birlikte HDP’yiz” dedi. 
 
 Karakış, partilerine açılan kapatma davası, yereldeki kayyım uygulamaları, Kobanê davası ve istikrarlı hukuksuz tutuklamalar ve baskılarla sadece HDP’nin değil; fikriyatı, Türkiye halklarının ortak mücadelesi ve demokratik iradesinin de tasfiye edilmek istendiğini kaydetti. “Kapatılma kaygısına düşmeden, HDP’yi ve HDP fikriyatını savunarak ve güçlendirerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. HDP sadece güçlü bir muhalefet adresi değildir. Aynı zamanda Türkiye’nin çözüm gücü ve kurucu inşa gücü olma iddiasındadır. HDP’yi savunmak tam da bu zamanda toplumsal itirazı, cesareti ve yeni yaşamın inşasını savunmaktır" diyerek, herkesi 3 Temmuz'da Ankara'da yapılacak kongreye davet etti.
 
Açıklama çekilen halaylarla son buldu.