Yoğun bakıma kaldırılan 84 yaşındaki Aksu'nun tek isteği tutuklu oğlunu görmek

  • dünya
  • 18:03 23 Haziran 2022
  • |
img

İZMİR - Kalp ve tansiyon rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan 84 yaşındaki Hedla Aksu’nun son isteği 5 yıldır tutuklu bulunan oğlu Abdulkadir Aksu'yu görmek. Aksu'nun eşi Fatma Aksu ise, duyarlılık çağrısı yaptı. 

İzmir Kırıklar Cezaevi'nde tutuklu bulunan Abdulkadir Aksu'nun annesi Hedla Aksu (84) 20 Haziran'da kalp ve tansiyon rahatsızlığı nedeniyle Torbalı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yeterli ekipman ve yer olmadığı gerekçesiyle buradan Ayrancılar Medifema Özel Hastanesi'ne sevk edilen Aksu, yoğun bakımda ünitesinde tutuluyor. Anne Aksu'nun tek isteği 5 yıldır tutuklu olan oğlu Abdulkadir Aksu'yu görmek.

Sağlık durumu kritik olan anne Aksu'yu dün gelini Fatma Aksu yoğun bakım ünitesinde görebildi. Gelinine tek isteğinin son kez de olsa oğlu Abdulkadir Aksu'yu görmek olduğunu aktaran Hedla Aksu şunları aktardı: “Ben son kez Abdulkadir’i görmek istiyorum. Oğlumu görmeden göçüp gitmek istemiyorum."

Abdulkadir Aksu’nun eşi Fatma Aksu, eşinin annesini görmesi için hastanenin rapor vermesi gerektiğini söyledi. 3 gündür hastaneden rapor talep ettiklerini belirten Fatma Aksu, ancak raporun "Biz özel hastaneyiz. Raporumuz geçerli olmaz” gerekçesiyle verilmediğini aktardı.

'OĞLUNU GÖRMESİ EN DOĞAL HAKKI'

Fatma Aksu, hastanenin eşinin annesini görmesi için rapor vermesini isteyerek, "Kayınvalidemin durumu kritik, yarın da yaşamını yitirebilir. Oğlunu görmesi en doğal hakkıdır. Annesinin gözü açık gitmesin. Son kez de olsa oğlunu görsün” diye konuştu.

Abdulkadir Aksu, 1992'de Manisa'nın Akhisar ilçesinde "Örgüte yardım ve yataklık" iddiası ile tutuklandı. Aksu, 1992'den bu yana çeşitli tarihlerde toplamda 17 yıl cezaevinde kaldı.